KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12353026
*
nr 1235 3026
Märt Bormeister
(1916-1991)
Oljemålning, Märt Bormeister (1916-1991), Signerad, daterad 1994, blomsterstilleben. Olja på pannå, 40x37
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 20:07:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 21:36:09
1
300 kr
18/2 17:09:10
2
700 kr
18/2 18:41:34
3
500 kr
18/2 18:41:35
2
600 kr (Budbetjänt)
18/2 19:57:02
4
700 kr
18/2 19:57:02
2
700 kr (Budbetjänt)
18/2 19:57:18
4
800 kr
18/2 19:58:13
2
900 kr
18/2 20:01:44
4
1.000 kr
18/2 20:02:05
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben märt bormeister olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:42
*
Märt Bormeister
Läs om budbetjänten
nr 1235 3026
Märt Bormeister
(1916-1991)
Oljemålning, Märt Bormeister (1916-1991), Signerad, daterad 1994, blomsterstilleben. Olja på pannå, 40x37
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/2 21:36:09 | 1 | 300 kr |
| 18/2 17:09:10 | 2 | 700 kr |
| 18/2 18:41:34 | 3 | 500 kr |
| 18/2 18:41:35 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 18/2 19:57:02 | 4 | 700 kr |
| 18/2 19:57:02 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 18/2 19:57:18 | 4 | 800 kr |
| 18/2 19:58:13 | 2 | 900 kr |
| 18/2 20:01:44 | 4 | 1.000 kr |
| 18/2 20:02:05 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben märt bormeister olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:42



